Wernisaż wystawy malarstwa Kazimierza Karwata

Utworzono: wtorek, 16, grudzień 2014 Administrator

plakat-Karwat1W dniu 10.12.2014r. o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Tuchowie odbył się wernisaż związany z osobą Kazimierza Karwata. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy pierwszej gimnazjum Anna Wójcik, która recytowała jeden z utworów artysty. Po części oficjalnej zebrani z dużym zainteresowaniem oglądali wystawę malarstwa p. Kazimierza Karwata prezentowaną w pomieszczeniach biblioteki.

Zimowa przerwa świąteczna

Utworzono: czwartek, 04, grudzień 2014 Administrator

Od 20 grudnia 2014 r do 6 stycznia 2015 r będzie trwała zimowa przerwa świąteczna. W dniach: 22, 23, 24, 29, 30, 31 grudnia 2014 r oraz 2 i 5 stycznia 2015 r /dni dodatkowo wolne/, zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w szkole będą się odbywały po wcześniejszym pisemnym zgłoszeniu do szkoły takiej potrzeby przez Rodzica, do dnia 10 grudnia 2014 r /względy organizacyjne/.

 

Grudzień 2014 w naszej szkole

Utworzono: czwartek, 04, grudzień 2014 Administrator

Kto w sobie nie nosi nieba,
ten szuka go daremnie w całym wszechświecie.

/Carl Sonnenschein /

GRUDZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

Zespół Szkół im. o. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty

 

1. Godne uwagi:

 

- 14 listopada 2014 r. debatą przy Sportowym Okrągłym Stole rozpoczęliśmy udział szkoły w ogólnopolskim programie WF z KLASĄ. Jest to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej. Program ma na celu wsparcie nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej wśród uczniów.

W ramach programu WF z KLASĄ postanowiliśmy zrealizować w tym roku szkolnym następujące zadania:

  • zajęcia pozalekcyjne dla chętnych uczniów
  • WF z TIK- iem
  • wprowadzenie zajęć ruchowych podczas przerw międzylekcyjnych.

Czytaj więcej...

"Złapani w siatkę"

Utworzono: czwartek, 04, grudzień 2014 Administrator

siatka

28.11.2014 odbyło się towarzyskie spotkanie siatkarskie pomiędzy drużyną dziewcząt i chłopców z Publicznego Gimnazjum w Karwodrzy a drużyną Stowarzyszenia Nasza Zabłędza.
Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla drużyny z Gimnazjum.

„Zakup nowości wydawniczych do bibliotek"

Utworzono: czwartek, 04, grudzień 2014 Administrator

biblZespół Szkół im o. W. Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy jest partnerem Biblioteki Publicznej w Tuchowie przy realizacji Projektu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami bibliotek szkolnych. Priorytet 2

bibl narodprogram rozw czyt

Andrzejki 2014

Utworzono: czwartek, 04, grudzień 2014 Administrator

Andrzejki 201425.11.2014r. (środa) w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa przy muzyce. Wieczorek uatrakcyjniły wróżby i przepowiednie przygotowane przez uczennice z klasy szóstej szkoły podstawowej i uczniów z klasy trzeciej gimnazjum. Należy zaznaczyć, że cieszyły się one dużym zainteresowaniem, bo niektórzy nawet kilkakrotnie skorzystali w tym dniu z wróżb. Każdy z uczestników posilił się również tradycyjnym pączkiem.

Pamiętamy...

Utworzono: czwartek, 04, grudzień 2014 Administrator

pomnik 7W dniu 13.11.2014r. (czwartek) uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce pod Pomnik Solarzy. Przybliżono im tragiczną historię tej rodziny związaną z II wojną światową. Przypomniano również jedną z najważniejszych dat w historii naszej „wielkiej i małej” ojczyzny – 11 listopada 1918r., czyli odzyskanie niepodległości przez Polskę. Zwrócono uwagę, że w bieżącym roku przypada 100. rocznica wybuchu I wojny światowej oraz bitwy pod Łowczówkiem. Pamięć zamordowanych i poległych w obu wojnach uczczono minutą ciszy, złożeniem wiązanki kwiatów i zapaleniem zniczy. pomnik 9
Podczas trwania wycieczki uczniowie wykazali się godną postawą i zrozumieniem dla tragedii innych ludzi.

Copyright 2012 ZS w Karwodrzy
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free