„MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA” - VIII edycja

Utworzono: wtorek, 25, listopad 2014 Administrator

miec wyobraznieW roku szkolnym 2014/2015 piąty raz przystępujemy do realizacji projektu MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA” / VIII edycja/. Inspiracją naszego tegorocznego projektu są słowa piosenki zespołu Golec Uorkiestra pt „Dobra piosenka”.

Nasz tegoroczny projekt szkolny nosi tytuł „Dobro się opłaca, bo z powrotem wraca”

Inicjatywy podejmowane przez młodzież stanowią ciągłą i  żywą odpowiedź na wezwanie jakie w czasie trwania pielgrzymki w roku 2002, skierował do nas wszystkich Papież Jan Paweł II, dzisiaj już Święty Jan Paweł II:
„Potrzeba jest dziś wyobraźni miłosierdzia, "wyobraźni miłosierdzia" w duchu solidarności z bliźnimi”.
Realizując nasze zamierzenia staramy się więc kształtować nie tylko postawę ofiarnej pomocy bliźniemu, lecz także perspektywę patrzenia na świat przez pryzmat miłosierdzia. Umożliwia to realne dostrzeganie  wokół siebie ludzi potrzebujących pomocy tj: chorych, niepełnosprawnych czy ubogich.

Czytaj więcej...

WF z klasą

Utworzono: niedziela, 23, listopad 2014 Administrator

wf z klasąDebatą przy "Sportowym Okrągłym Stole" rozpoczęliśmy

udział szkoły w ogólnopolskim programie „WF z klasą”.

WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety

Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program

jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz

Minister Edukacji Narodowej. Program ma na celu wsparcie nauczycieli w rozwijaniu

kultury fizycznej uczniów.

DSC 0293sUczniowie gimnazjum do debaty przygotowywali się już wcześniej, notując propozycje

zmian, które w ich odczuciu mogłyby sprawić, że jeszcze chętniej uczestniczyliby w lekcjach

wychowania fizycznego.

Czytaj więcej...

96 rocznica Odzyskania Niepodległości

Utworzono: piątek, 07, listopad 2014 Administrator

flagaAkademia z okazji 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum (pod opieką p. A. Moździerz i p. A. Zauchy) przedstawili program przypominający najważniejsze wydarzenia z historii Polski - od zaborów, przez powstania narodowe do odzyskania niepodległości.

Fakty historyczne były ilustrowane okolicznościowymi ilustracjami prezentowanymi na ekranie oraz wzbogacone piosenkami patriotycznymi w wykonaniu chórzystek z klasy szóstej, śpiewających pod opieką p. M. Krupy.

Na zakończenie akademii występujące uczennice przypomniały najważniejsze daty i fakty historyczne prowadzące do ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI oraz uświadomiły widzom, że powinniśmy być dumni z naszej historii i naszych przodków, dobrze żyć, pracować, uczyć się dla Ojczyzny, a kolejne rocznice Odzyskania Niepodległości obchodzić godnie i radośnie.

Tenis stołowy 2014

Utworzono: piątek, 07, listopad 2014 Administrator

tsPod koniec października w naszej szkole odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Klas w Tenisie Stołowym. Najlepsi tenisiści w piątek wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły.

Czytaj więcej...

Listopad 2014 w naszej szkole

Utworzono: czwartek, 06, listopad 2014 Administrator

"Groby żołnierzy

są najlepszymi kazaniami o pokoju”

/Albert Schweitzer/

LISTOPAD W NASZEJ SZKOLE

Zespół Szkół im. O. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

- 11 listopada 2014 r. przypada 96. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla nas Polaków jest to dzień świąteczny i uroczysty. Przeżyjmy go więc w spokoju i radości. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej w naszych domach. Niech będzie to wyraz patriotycznej solidarności narodowej. Nie zapomnijmy o tych, którzy zginęli, walcząc za Polskę. Jak najliczniej weźmy udział w uroczystościach na cmentarzu w Łowczówku w niedzielę 9 listopada 2014 r. o godz. 1100.

- Tegoroczny projekt edukacyjny dla uczniów klas drugich nosi tytuł: „Żyć zdrowo – co to znaczy?”. Uczniowie będą pracować w trzech grupach, realizując następujące zagadnienia: I – Odżywianie,     II - Sport, III - Rekreacja. Udział w projekcie jest obowiązkiem każdego ucznia gimnazjum i jest warunkiem koniecznym do ukończenia szkoły.

Czytaj więcej...

18 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Utworzono: poniedziałek, 27, październik 2014 Administrator

Targi Książki 2014W dniu 25 X 2014r. (sobota) grupa 15 uczniów z naszej szkoły już trzeci raz uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, które w tym roku po raz pierwszy odbyło się w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO. Jest to największe święto miłośników książki w Polsce. Odbywa się pod koniec października i trwa kilka dni. Targi skupiają na stoiskach w dwóch halach, które nazwano Wisła i Dunaj, wszystkich ważniejszych wydawców prezentujących tysiące książek, a na czytelników czekają spotkania z ulubionymi autorami, znanymi osobami ze świata kultury, sztuki, polityki, którzy chętnie rozdają autografy i uśmiechy. My spotkaliśmy się między innymi z.: W. Cejrowskim, J. Cyganem, L. Patrignianim, prof. J. Bralczykiem, prof. A. Markowskim, prof. J. Miodkiem, B. Pawlikowską. Całej imprezie towarzyszył niesamowity klimat literackiego święta, a główną bohaterką była oczywiście – KSIĄŻKA.

„Papieskim szlakiem”

Utworzono: wtorek, 21, październik 2014 Administrator

ps11 X 2014 r. (sobota) Tego dnia nauczyciele naszej szkoły w towarzystwie nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Zabłędzy odbyli pielgrzymkę pod hasłem „Papieskim szlakiem” do Łagiewnik-Kalwarii Zebrzydowskiej –Wadowic. Wędrując po znanych i bliskich chyba każdemu Polakowi miejscach związanych z Janem Pawłem II, który odszedł od nas 9 lat temu, mieliśmy możliwośc zobaczyc i pomodlic się w Centrum Jana Pawła II oraz w słynnej na całym świecie stolicy kultu Bazylice Miłosierdzia Bożego. W Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, a następnie udaliśmy się na zwiedzanie z przewodnikiem, bernardynem, najważniejszego po Jasnej Górze sanktuarium pasyjno- maryjnego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jest to jedyna na świecie wyróżniona kalwaria. Natomiast po przyjeździe do Wadowic najpierw udaliśmy się do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny na modlitwę w miejscu narodzin papieża i wielkiego Polaka., a następnie na tradycyjną kremówkę papieską. Podróż w obie strony przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.

Copyright 2012 ZS w Karwodrzy
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free