Pustynia Błędowska - Ogrodzieniec

Utworzono: piątek, 09, październik 2015 Administrator

Ogrodzieniec ZamekWe wtorek 6 października uczniowie klasy II Publicznego Gimnazjum wyruszyli w zaplanowaną jeszcze w ubiegłym roku wycieczkę. Pierwszym celem podróży była największa w Europie pustynia która znajduje się w Polsce. Okolice pomiędzy miejscowością Klucze i Dąbrowa Górnicza wypełnia krajobraz pustynny z charakterystycznymi dla pustyń zjawiskami jak burze piaskowe czy fatamorgana. Jest to Pustynia Błędowska, przez którą wiedzie licząca 3 kilometry trasa turystyczna.

Kolejnym punktem programu wycieczki był Ogrodzieniec. U stóp ruin zamku znajduje się Park Ogrodzieniec składający się z kilku części. Najpierw moglismy obejrzeć miniatury zamków znajdujących się na szlaku Orlich Gniazd, później przyszedł czas na fizykę - uczniowie poznawali jej prawa poprzez zabawę w Parku Doświadczeń Fizycznych. Kolejnym miejscem zabawy był Dom Legend i Strachów, a po nim zjazdy torem saneczkowym.

Wszyscy zrelaksowani i w świetnym nastroju wrócili wieczorem do domów.

Indywidualne Biegi Przełajowe 2015

Utworzono: piątek, 09, październik 2015 Administrator

biegi przełajowe 2015Przełom września i października to tradycyjnie już Indywidualne Biegi Przełajowe, które zawodami gminnymi rozpoczynają współzawodnictwo sportowe szkół. W tym roku dopisała wspaniała pogoda więc na lini startu stanęło bardzo dużo uczestników z prawie wszystkich szkół w naszej gminie.
Pierwsi rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych, po nich do zawodów przystąpili gimnazjaliści.
Do zawodów powiatowych zgodnie z regulaminem PSZS awansowało po 4 najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej kategorii biegowej. Znakomicie zaprezentowali się nasi reprezentanci zajmując dwa pierwsze miejsca, dwa drugie i trzy czwarte.

Wyniki współzawodnictwa indywidualnego:biegi przełajowe sp

I miejsce - Łukasz Taraszka kl I PG

I miejsce - Nikodem Kowynia kl III PG

II miejsce - Angelika Słowik klasa IV SP

II miejsce - Weronika Lisak kl II PG

IV miejsce - Urszula Płaneta

IV miejsce - Klaudia Gawron

IV miejsce - Katarzyna Sutkowska

W Powiatowych  Biegach Przełajowych najlepiej zaprezentował się Nikodem Kowynia zajmując VI miejsce i awansując do Mistrzostw Województwa Małopolskiego.

 

 

Październik 2015

Utworzono: piątek, 09, październik 2015 Administrator

" Kto nabytą wiedzę pielęgnuje,

a nową bez przerwy zdobywa,

ten może być nauczycielem innych.

/ Konfuncjusz /

 

PAŹDZIERNIK W NASZEJ SZKOLE

 

Zespół Szkół im. o. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

- Szkolne Koło Caritas przystąpiło do IX edycji projektu: „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. W tym roku nasz projekt zatytułowaliśmy: „By każdy był dobry jak chleb”.

- 14 października 2015 r. w naszej szkole odbędzie się uroczyste ślubowanie czwartoklasistów szkoły podstawowej i pierwszoklasistów z gimnazjum.

- 24 października 2015 r. zostanie zorganizowany wyjazd do Krakowa na Targi Książki. Październik obchodzony jest jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W szkole odbędą się konkursy, wystawki i lekcje biblioteczne, które będą zachęcać uczniów, nauczycieli i rodziców do czytania książek.

Czytaj więcej...

Taneczne przerwy w Zespole Szkół w Karwodrzy

Utworzono: niedziela, 27, wrzesień 2015 Administrator

Xbox4Zespół Szkół w Karwodrzy jest nowoczesną placówką oświatową, w której dużą uwagę przykłada się do aktywności ruchowej dzieci i młodzieży. W budynku szkoły mieści się nowoczesna sala gimnastyczna oraz bardzo dobrze wyposażona siłownia. Ponadto szkoła uczestniczy w różnych projektach mających na celu podnoszenie atrakcyjności zajęć sportowych, jak na przykład "WF z klasą" dla uczniów gimnazjum czy "Multisport" dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz cyklicznych wyjazdach na basen. Dzięki powyższym projektom uczniowie z większym zaangażowaniem uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego oraz w zajęciach pozalekcyjnych. Ale wf i zajęcia pozalekcyjne to nie wszystko - od ponad roku, ze środków pozyskanych z działającej w szkole Spółdzielni Uczniowskiej "Feniks" uczniowie korzystają  z nowoczesnej konsoli Xbox. Podczas przerw na szkolnym korytarzu aktywnie spędzają czas grając w różnorodne gry sportowe - tenis ziemny, golf, siatkówkę itp, co pozwala im odpocząć i zrelaksować się przed kolejnymi lekcjami. Bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dziewcząt, cieszą się programy taneczne.

Czytaj więcej...

10 lecie Zespołu Szkół w Karwodrzy

Utworzono: środa, 23, wrzesień 2015 Administrator

10 latHISTORIA ZESPOŁU SZKÓŁ 10 LECIE

Zespół Szkół w Karwodrzy powstał ze stopniowo likwidowanego Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tuchowie oraz Szkoły Podstawowej w Karwodrzy.

Uroczyste otwarcie placówki miało miejsce 3 września 2005 roku i od tego momentu stanowi miejsce nauki dla uczniów szkoły podstawowej – klas od IV do VI z miejscowości Karwodrza i Zabłędza oraz gimnazjalistów z Karwodrzy, Piotrkowic, Łowczowa i Zabłędzy.

Po okresie 2 letnich przygotowań, 22 września 2007 roku, Zespół Szkół w Karwodrzy otrzymał imię o. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty, długoletniego proboszcza, kustosza pobliskiego sanktuarium i dobrodzieja naszej miejscowości. Corocznie obchodzimy Dzień Patrona naszej placówki, często w połączeniu z imprezami środowiskowymi np. Świętem Wsi, czy Gminnymi Obchodami Święta Komisji Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Święto Wsi i Zespołu Szkół w Karwodrzy

Utworzono: wtorek, 15, wrzesień 2015 Administrator

plakat 2

Wrzesień 2015 w naszej szkole

Utworzono: czwartek, 10, wrzesień 2015 Administrator

„Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało”

/Janusz Korczak/

 

WRZESIEŃ W NASZEJ SZKOLE

Zespół Szkół im. O. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

- 1 września 2015 r. mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Tuchowie rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016.

Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na uroczystym apelu w budynku Zespołu Szkół w Karwodrzy.

- 1 września przypada dziesiąta rocznica utworzenia Zespół Szkół im. O. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty        w Karwodrzy. Uroczystości związane z tym wydarzeniem odbędą się 19 września 2015 r. i są połączone ze Świętem Wsi    i OSP w Karwodrzy. Szczegóły uroczystości będą zamieszczone na plakatach oraz stronie internetowej szkoły.

- Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016 w SP i PG w Karwodrzy znajduje się na stronie internetowej szkoły. Informujemy również, że uczniowie klasy IV SP i klasy I PG otrzymają bezpłatne podręczniki.

- od 1 września br. w klasie I i II gimnazjum wprowadzony został dziennik elektroniczny. Rodzice uczniów klasy I w celu uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego powinni dostarczyć adresy e-mail do wychowawcy klasy.          

O szczegółach korzystania z dziennika Rodzice zostaną poinformowani na pierwszym zebraniu klasowym.

- od 1 września br. w Zespole Szkół w Karwodrzy funkcjonuje szkolna świetlica. W godz. 7.00 – 8.00 i 13.30 – 14.30 uczniowie mogą m.in. przygotować się do lekcji, odrobić zadania domowe, uczestniczyć w zabawach rekreacyjnych.

Czytaj więcej...

Copyright 2012 ZS w Karwodrzy
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free