96 rocznica Odzyskania Niepodległości

Utworzono: piątek, 07, listopad 2014 Administrator

flagaAkademia z okazji 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum (pod opieką p. A. Moździerz i p. A. Zauchy) przedstawili program przypominający najważniejsze wydarzenia z historii Polski - od zaborów, przez powstania narodowe do odzyskania niepodległości.

Fakty historyczne były ilustrowane okolicznościowymi ilustracjami prezentowanymi na ekranie oraz wzbogacone piosenkami patriotycznymi w wykonaniu chórzystek z klasy szóstej, śpiewających pod opieką p. M. Krupy.

Na zakończenie akademii występujące uczennice przypomniały najważniejsze daty i fakty historyczne prowadzące do ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI oraz uświadomiły widzom, że powinniśmy być dumni z naszej historii i naszych przodków, dobrze żyć, pracować, uczyć się dla Ojczyzny, a kolejne rocznice Odzyskania Niepodległości obchodzić godnie i radośnie.

Tenis stołowy 2014

Utworzono: piątek, 07, listopad 2014 Administrator

tsPod koniec października w naszej szkole odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Klas w Tenisie Stołowym. Najlepsi tenisiści w piątek wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły.

Czytaj więcej...

Listopad 2014 w naszej szkole

Utworzono: czwartek, 06, listopad 2014 Administrator

"Groby żołnierzy

są najlepszymi kazaniami o pokoju”

/Albert Schweitzer/

LISTOPAD W NASZEJ SZKOLE

Zespół Szkół im. O. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

- 11 listopada 2014 r. przypada 96. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla nas Polaków jest to dzień świąteczny i uroczysty. Przeżyjmy go więc w spokoju i radości. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej w naszych domach. Niech będzie to wyraz patriotycznej solidarności narodowej. Nie zapomnijmy o tych, którzy zginęli, walcząc za Polskę. Jak najliczniej weźmy udział w uroczystościach na cmentarzu w Łowczówku w niedzielę 9 listopada 2014 r. o godz. 1100.

- Tegoroczny projekt edukacyjny dla uczniów klas drugich nosi tytuł: „Żyć zdrowo – co to znaczy?”. Uczniowie będą pracować w trzech grupach, realizując następujące zagadnienia: I – Odżywianie,     II - Sport, III - Rekreacja. Udział w projekcie jest obowiązkiem każdego ucznia gimnazjum i jest warunkiem koniecznym do ukończenia szkoły.

Czytaj więcej...

18 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Utworzono: poniedziałek, 27, październik 2014 Administrator

Targi Książki 2014W dniu 25 X 2014r. (sobota) grupa 15 uczniów z naszej szkoły już trzeci raz uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, które w tym roku po raz pierwszy odbyło się w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO. Jest to największe święto miłośników książki w Polsce. Odbywa się pod koniec października i trwa kilka dni. Targi skupiają na stoiskach w dwóch halach, które nazwano Wisła i Dunaj, wszystkich ważniejszych wydawców prezentujących tysiące książek, a na czytelników czekają spotkania z ulubionymi autorami, znanymi osobami ze świata kultury, sztuki, polityki, którzy chętnie rozdają autografy i uśmiechy. My spotkaliśmy się między innymi z.: W. Cejrowskim, J. Cyganem, L. Patrignianim, prof. J. Bralczykiem, prof. A. Markowskim, prof. J. Miodkiem, B. Pawlikowską. Całej imprezie towarzyszył niesamowity klimat literackiego święta, a główną bohaterką była oczywiście – KSIĄŻKA.

„Papieskim szlakiem”

Utworzono: wtorek, 21, październik 2014 Administrator

ps11 X 2014 r. (sobota) Tego dnia nauczyciele naszej szkoły w towarzystwie nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Zabłędzy odbyli pielgrzymkę pod hasłem „Papieskim szlakiem” do Łagiewnik-Kalwarii Zebrzydowskiej –Wadowic. Wędrując po znanych i bliskich chyba każdemu Polakowi miejscach związanych z Janem Pawłem II, który odszedł od nas 9 lat temu, mieliśmy możliwośc zobaczyc i pomodlic się w Centrum Jana Pawła II oraz w słynnej na całym świecie stolicy kultu Bazylice Miłosierdzia Bożego. W Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, a następnie udaliśmy się na zwiedzanie z przewodnikiem, bernardynem, najważniejszego po Jasnej Górze sanktuarium pasyjno- maryjnego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jest to jedyna na świecie wyróżniona kalwaria. Natomiast po przyjeździe do Wadowic najpierw udaliśmy się do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny na modlitwę w miejscu narodzin papieża i wielkiego Polaka., a następnie na tradycyjną kremówkę papieską. Podróż w obie strony przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.

Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej 2014

Utworzono: poniedziałek, 20, październik 2014 Administrator

W ubiegłym tygodniu w naszej gminie uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów rywalizowali w hali MOSiR w Tuchowie w Halowej Piłce Nożnej. Od lat jest to najpopularniejsza dyscyplina w szkołach, więc emocje również są bardzo duże. Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja chłopców SP, zajmując II miejsce w gminie, ale największy tryumf święciła po zawodach reprezentacja chłopców gimnazjum. Gimnazjaliści po bardzo trudnym i wyrównanym turnieju zakończyli współzawodnictwo z tytułem Mistrza Gminy. Po bezbramkowym remisie z reprezentacją Tuchowa wygrali pozostałe mecze i jako jedyna drużyna bez porażki awansowali do dalszego etapu rozgrywek. Przed nimi Półfinały Powiatowe, które odbędą się w najbliższy piątek również w Tuchowie.

Gratulujemy zawodnikom.

Święto Komisji Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela

Utworzono: poniedziałek, 20, październik 2014 Administrator

dzien nauczyciela14 października 2014 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Tego dnia odbywały się zajęcia wychowawczo-opiekuńcze. Uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii połączonej ze ślubowaniem klasy IV SP i I PG. Akademia została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem wychowawców. Na program artystyczny złożyły się okolicznościowe scenki i wiersze wykonane przez uczniów klasy IV. Natomiast uczniowie klasy I gimnazjum wzięli udział w konkursach na wesoło. Były to m. in.: konkurs wiedzy o Polsce i świecie, konkurs muzyczny „Jaka to melodia” oraz projektowanie i pokaz mody uczniowskiej. Całą akademię urozmaiciły piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego.

Copyright 2012 ZS w Karwodrzy
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free