"Piękna i Bestia"

Utworzono: czwartek, 22, styczeń 2015 Administrator

piekna i bestiaDnia 19.01.2015 r. (poniedziałek) odbył się wyjazd do teatru w Tarnowie na spektakl „Piękna i Bestia” w reżyserii Andrzeja Rozhina. W spektaklu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej. Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 10.45. Podróż trwała tylko 30 minut.

W Teatrze im. L. Solskiego pojawiliśmy się o godzinie 11.15. Czekając na spektakl we foyer obejrzeliśmy wystawę pt. „CZŁOWIEK”, przygotowaną przez Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne z okazji 175-lecia istnienia fotografii. Na spektakl wezwał nas pierwszy dzwonek. Po zajęciu miejsc w pierwszych rzędach usłyszeliśmy głos, który poprosił o wyłączenie telefonów komórkowych i nie spożywanie posiłku na widowni. Równocześnie zgasły wszystkie reflektory i pojawili się aktorzy. Na widowni zapadła cisza. Przez 90 minut mogliśmy podziwiać świetną grę aktorską, wzbogaconą piękną muzyką i scenografią. Choć z początku było słychać szmery, to później wszystko ucichło i każdy skupił się na spektaklu.

Był to udany utwór sceniczny, gdyż ukazano w nim pewne wartości, na których powinni wzorować się współcześni ludzie. Do szkoły wróciliśmy około godziny 14.00.

Szachy 2015

Utworzono: czwartek, 22, styczeń 2015 Administrator

9 stycznia rozpoczęło się współzawodnictwo dziewcząt i chłopców w szachach. Po wstępnych eliminacjach szkolnych, na Mistrzostwa Gminy pojechało 7 reprezentantów gimnazjum. Zawody zakończyły się dużym sukcesem – na 6 osób, które awansowały z gminy do kolejnego etapu, z naszej szkoły zakwalifikowało się 3.

Im Kinga Sobarnia

II m Weronika Lisak

III m Grzegorz Gawryał

Bardzo dobrze spisali się też pozostali zawodnicy – Kacper Haraf zajął V, a Adrian Galus VI miejsce w turnieju.

Kolejnym etapem były Mistrzostwa Powiatu, które odbyły się 14 stycznia. Poziom rozgrywek na tym szczeblu był już bardzo wysoki. Kinga Sobarnia zajęła III miejsce awansując do Mistrzostw Województwa. Bardzo dobrze zagrała też pozostała dwójka – Weronika Lisak zajęła VII miejsce (na 24 grających), a Grzegorz Gawryał VI miejsce (na 35 zawodników).

Gratulujemy!

Kolędnicy Misyjni

Utworzono: czwartek, 15, styczeń 2015 Administrator

kol227 i 28 grudnia 2014r grupa wolontariuszy z naszej szkoły przebranych za mieszkańców Azji, Afryki i Ameryki Południowej pod opieką pełnoletnich animatorów z Ruchu „Światło – Życie” uczestniczyła w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieciom, w akcji „Kolędnicy misyjni”. Zebrano kwotę: 2600 złotych.

Kolędnicy misyjni pomagali w tym roku swoim rówieśnikom z Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Pieniądze jakie udało im się zebrać zostaną przeznaczone m.in. na leczenie, dożywianie, edukację i katechizację dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Kazachstanu, Republiki Konga oraz Indii.

Czytaj więcej...

Zakup Nowości Wydawniczych do Biblioteki

Utworzono: środa, 14, styczeń 2015 Administrator

Wykaz 177 książek, które otrzymała nasza biblioteka szkolna z Biblioteki Publicznej w Tuchowie w ramach programu Biblioteki Narodowej: Zakup Nowości Wydawniczych do Biblioteki.
Dziękujemy!

Czytaj więcej...

Styczeń 2015 w naszej szkole

Utworzono: wtorek, 13, styczeń 2015 Administrator

„Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą,

gdyż ukazuje mu jego granice”

/Albert Schweitzer/

1. Godne uwagi:

 

  • W grudniu 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół w Karwodrzy wzięli udział w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym: „ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI”. Najlepsze prace przekazano do Muzeum „Zamek      w Dębnie”. Uczennice naszej szkoły uzyskały w tym konkursie wyróżnienia: w kategorii gimnazjów Klaudia Lis z klasy II, a w kategorii szkół podstawowych Dominika Gucwa z klasy VI.

 

  • 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci a 22 stycznia – Dzień Dziadka.

     Nie zapomnijmy naszym Babciom i Dziadkom złożyć serdecznych, wyjątkowych życzeń.

Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr

Żyją nam Babcie, Dziadkowie 100 lat!

Pamiętaj zatem o swoich dziadkach, mają dla ciebie niejeden skarb, bo tyś jest dla nich tak wiele wart.

 

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy malarstwa Kazimierza Karwata

Utworzono: wtorek, 16, grudzień 2014 Administrator

plakat-Karwat1W dniu 10.12.2014r. o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Tuchowie odbył się wernisaż związany z osobą Kazimierza Karwata. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy pierwszej gimnazjum Anna Wójcik, która recytowała jeden z utworów artysty. Po części oficjalnej zebrani z dużym zainteresowaniem oglądali wystawę malarstwa p. Kazimierza Karwata prezentowaną w pomieszczeniach biblioteki.

Zimowa przerwa świąteczna

Utworzono: czwartek, 04, grudzień 2014 Administrator

Od 20 grudnia 2014 r do 6 stycznia 2015 r będzie trwała zimowa przerwa świąteczna. W dniach: 22, 23, 24, 29, 30, 31 grudnia 2014 r oraz 2 i 5 stycznia 2015 r /dni dodatkowo wolne/, zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w szkole będą się odbywały po wcześniejszym pisemnym zgłoszeniu do szkoły takiej potrzeby przez Rodzica, do dnia 10 grudnia 2014 r /względy organizacyjne/.

 

Copyright 2012 ZS w Karwodrzy
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free