Wycieczka do Szczucina i Zalipia

Utworzono: piątek, 23, październik 2015 Administrator

Zalipie

W środę 21 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce na Powiśle Dąbrowskie do Szczucina i Zalipia. Wycieczka miała charakter dydaktyczny.

W Muzeum Drogownictwa w Szczucinie uczniowie zobaczyli największy, liczący się na świecie zbiór zabytkowych maszyn drogowych, projekty dróg i mostów, dokumenty z XIX i XX wieku, pamiątki drogownictwa. Obejrzeli dostosowaną do wieku prezentację multimedialną dotyczącą zasad bezpieczeństwa i zachowania na drogach.

W Zalipiu w Domu Malarek spotkali pracujące malarki i naocznie przekonali się, że zalipiańskie kwiaty są wytworem wyobraźni, a nie szablonu. Wzięli udział w warsztatach plastycznych poświęconych tradycyjnej plastyce obrzędowej oraz różnym technikom i motywom zdobniczym.

W odwiedzonym gospodarstwie agroturystycznym zobaczyli, że tradycja malowania gospodarstw w Zalipiu jest wciąż żywa. Obecnie kwiatowymi wzorami przyozdabia się głównie budynki gospodarcze, studnie, piwnice, ogrodzenia, przydrożne kapliczki a także wnętrza współcześnie budowanych domów.

Zaopatrzeni w pamiątki i własnoręcznie wykonane prace artystyczne powrócili do domów.

Święto Edukacji Narodowej 2015

Utworzono: piątek, 23, październik 2015 Administrator

KEN 2015
14 października 2015 r. w Zespole Szkół w Karwodrzy odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którego głównym punktem było ślubowanie uczniów klasy 4 szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice uczniów zebrali się w hali sportowej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych, złożyła życzenia nauczycielom, dziękując im za trud wkładany w naukę oraz wychowanie dzieci i młodzieży.

W dalszej części uroczystości uczniowie klasy 4 szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum zaprezentowali program artystyczny, podczas którego czwartoklasiści w humorystyczny sposób przedstawiali się społeczności szkolnej, a pierwszoklasiści recytowali wiersze i sentencje o szkole oraz nauce. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając m.in. dbać o dobre imię szkoły, szanować nauczycieli oraz pracowników szkoły, koleżanki i kolegów. Na znak tego, że zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej stali, otrzymali plakietki z logo szkoły oraz z wizerunkiem Patrona – o. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty.

Po zakończeniu tej części apelu zebrani obejrzeli humorystyczną scenkę pt. „Lokomotywa” (w wykonaniu uczniów z klasy trzeciej gimnazjum) ilustrującą „życie” podczas lekcji – zmagania z zadaniami z matematyki, fizyki, ale też beztroskie chwile spędzane z koleżankami lub kolegami. Natomiast uczniowie klas drugiej i trzeciej gimnazjum zaprezentowali taniec belgijski.

Po zakończeniu akademii wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

 

Dominika Gucwa

Karolina Piątek

Jan Paweł II - Patron Rodziny

Utworzono: poniedziałek, 19, październik 2015 Administrator

Pod takim hasłem obchodziliśmy Dzień Papieski w tym roku. 16 października to dzień, w którym cały świat usłyszał "Habemus Papam" - Mamy Papieża. Co roku w październiku w naszej szkole odbywają się uroczyste akademie ku czci Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziś nie ma Go już pośród nas, ale żywa jest pamięć o Nim i Jego słowa.

W tym roku akademię przygotowali uczniowie kl. 6 SP o raz gimnazjaliści z kl. III. Wcielili się oni w postacie dziennikarzy, reporterów oraz gości, którzy bezpośrednio zetknęli się z Janem Pawłem II. Naszego wielkiego Rodaka wspominali m. in. Pan Franciszek, Pani Renata, Góral ze Szczawnicy. Usłyszeliśmy wspomnienia od czasu, kiedy Ojciec Święty był gimnazjalistą aż do wyboru na Stolicę Apostolską.  Były to wspomnienia bardzo osobiste, wzruszające. Wszyscy zebrani z zainteresowaniem wsłuchiwali się w ich treść.
Nie obyło się również bez pieśni, które kochał Święty Jan Paweł II. Zespół wokalny wykonał pieśni "Barka", "Ave Maryja", "Madonna", "Zaufaj Panu".

Pustynia Błędowska - Ogrodzieniec

Utworzono: piątek, 09, październik 2015 Administrator

Ogrodzieniec ZamekWe wtorek 6 października uczniowie klasy II Publicznego Gimnazjum wyruszyli w zaplanowaną jeszcze w ubiegłym roku wycieczkę. Pierwszym celem podróży była największa w Europie pustynia która znajduje się w Polsce. Okolice pomiędzy miejscowością Klucze i Dąbrowa Górnicza wypełnia krajobraz pustynny z charakterystycznymi dla pustyń zjawiskami jak burze piaskowe czy fatamorgana. Jest to Pustynia Błędowska, przez którą wiedzie licząca 3 kilometry trasa turystyczna.

Kolejnym punktem programu wycieczki był Ogrodzieniec. U stóp ruin zamku znajduje się Park Ogrodzieniec składający się z kilku części. Najpierw moglismy obejrzeć miniatury zamków znajdujących się na szlaku Orlich Gniazd, później przyszedł czas na fizykę - uczniowie poznawali jej prawa poprzez zabawę w Parku Doświadczeń Fizycznych. Kolejnym miejscem zabawy był Dom Legend i Strachów, a po nim zjazdy torem saneczkowym.

Wszyscy zrelaksowani i w świetnym nastroju wrócili wieczorem do domów.

Indywidualne Biegi Przełajowe 2015

Utworzono: piątek, 09, październik 2015 Administrator

biegi przełajowe 2015Przełom września i października to tradycyjnie już Indywidualne Biegi Przełajowe, które zawodami gminnymi rozpoczynają współzawodnictwo sportowe szkół. W tym roku dopisała wspaniała pogoda więc na lini startu stanęło bardzo dużo uczestników z prawie wszystkich szkół w naszej gminie.
Pierwsi rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych, po nich do zawodów przystąpili gimnazjaliści.
Do zawodów powiatowych zgodnie z regulaminem PSZS awansowało po 4 najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej kategorii biegowej. Znakomicie zaprezentowali się nasi reprezentanci zajmując dwa pierwsze miejsca, dwa drugie i trzy czwarte.

Wyniki współzawodnictwa indywidualnego:biegi przełajowe sp

I miejsce - Łukasz Taraszka kl I PG

I miejsce - Nikodem Kowynia kl III PG

II miejsce - Angelika Słowik klasa IV SP

II miejsce - Weronika Lisak kl II PG

IV miejsce - Urszula Płaneta

IV miejsce - Klaudia Gawron

IV miejsce - Katarzyna Sutkowska

W Powiatowych  Biegach Przełajowych najlepiej zaprezentował się Nikodem Kowynia zajmując VI miejsce i awansując do Mistrzostw Województwa Małopolskiego.

 

 

Październik 2015

Utworzono: piątek, 09, październik 2015 Administrator

" Kto nabytą wiedzę pielęgnuje,

a nową bez przerwy zdobywa,

ten może być nauczycielem innych.

/ Konfuncjusz /

 

PAŹDZIERNIK W NASZEJ SZKOLE

 

Zespół Szkół im. o. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

- Szkolne Koło Caritas przystąpiło do IX edycji projektu: „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. W tym roku nasz projekt zatytułowaliśmy: „By każdy był dobry jak chleb”.

- 14 października 2015 r. w naszej szkole odbędzie się uroczyste ślubowanie czwartoklasistów szkoły podstawowej i pierwszoklasistów z gimnazjum.

- 24 października 2015 r. zostanie zorganizowany wyjazd do Krakowa na Targi Książki. Październik obchodzony jest jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W szkole odbędą się konkursy, wystawki i lekcje biblioteczne, które będą zachęcać uczniów, nauczycieli i rodziców do czytania książek.

Czytaj więcej...

Taneczne przerwy w Zespole Szkół w Karwodrzy

Utworzono: niedziela, 27, wrzesień 2015 Administrator

Xbox4Zespół Szkół w Karwodrzy jest nowoczesną placówką oświatową, w której dużą uwagę przykłada się do aktywności ruchowej dzieci i młodzieży. W budynku szkoły mieści się nowoczesna sala gimnastyczna oraz bardzo dobrze wyposażona siłownia. Ponadto szkoła uczestniczy w różnych projektach mających na celu podnoszenie atrakcyjności zajęć sportowych, jak na przykład "WF z klasą" dla uczniów gimnazjum czy "Multisport" dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz cyklicznych wyjazdach na basen. Dzięki powyższym projektom uczniowie z większym zaangażowaniem uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego oraz w zajęciach pozalekcyjnych. Ale wf i zajęcia pozalekcyjne to nie wszystko - od ponad roku, ze środków pozyskanych z działającej w szkole Spółdzielni Uczniowskiej "Feniks" uczniowie korzystają  z nowoczesnej konsoli Xbox. Podczas przerw na szkolnym korytarzu aktywnie spędzają czas grając w różnorodne gry sportowe - tenis ziemny, golf, siatkówkę itp, co pozwala im odpocząć i zrelaksować się przed kolejnymi lekcjami. Bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dziewcząt, cieszą się programy taneczne.

Czytaj więcej...

Copyright 2012 ZS w Karwodrzy
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free