Ogólnopolski konkurs informatyczny „Simba 3D L.O.G.O”

Utworzono: wtorek, 15, kwiecień 2014 Administrator

simbaGrzegorz Gawryał zajął II miejsce w III edycji Ogólnopolskiego konkursu informatycznego „Simba 3D L.O.G.O”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a polega na napisaniu programu za pomocą oprogramowania "Simba 3D", na jeden z czterech tematów:

 • Polskie góry
 • XXI wiek czy MineCraft?
 • Polskie zabytki z klocków
 • Sport

Grzegorz wybrał tematykę gry MineCraft, przedstawiając XXI wiek oraz różnice pomiędzy elektronicznym światem gry a światem rzeczywistym.
Organizatorzy podkreślają bardzo wysoki poziom prac zgłoszonych do tej edycji konkursu, a oceniali je ze względu na:

 • pomysł
 • sposób wykonania
 • stosowanie zaawansowanych składni takich jak pętle, procedury, zmienne
 • komentarze opisujące funkcje programu
 • czytelność programu

Akcje wielkopostne 2014

Utworzono: wtorek, 15, kwiecień 2014 Administrator

jw1

Uczniowie naszej szkoły zakończyli tegoroczne akcje wielkopostne: „Jałmużna Wielkopostna 2014” oraz „Wielkanocne

dzieło pomocy ubogim”. Zebrane dary zostały przekazane Parafialnej Caritas, która rozdzieli je pomiędzy potrzebujących.

Zebrane pieniądze od uczniów szkoły podstawowej będą złożone jako dar ofiarny podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, aby zostały przekazane chorym dzieciom lub dorosłym. Natomiast pieniądze zebrane przez młodzież gimnazjalną zostaną wysłane na projekt misyjny Werbistów „Blachy na misyjne dachy”. Serdeczne Bóg zapłać za udział w tych akcjach.jw3

Na nadchodzące Święta Wielkanocne składamy serdeczne życzenia dla wszystkich Uczniów i ich Rodzin:

Dzwon wesoło się rozlega.

Pieśń potężna świat obiega,

oby serce też zostało napełnione dzisiaj chwałą

i tętniącym życiem wiosny

w Zmartwychwstania dzień radosny.

Zarząd Szkolnego Koła Caritas wraz z Opiekunami.

Konkursy polonistyczne

Utworzono: poniedziałek, 07, kwiecień 2014 Administrator

W marcu w naszej szkole odbyły się szkolne etapy konkursów polonistycznych, których laureaci reprezentowali szkołę w kolejnych etapach tych konkursów.

 19 marca 2014 r. Karolina Piątek (kl. 5 SP), Karolina Lazarowicz (kl. 4 SP), Agnieszka Jop (kl. 3 GIM) i Grzegorz Gawryał (kl. 2b GIM) reprezentowali naszą szkołę w XIII Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Tuchowskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Lubaszowej.

 20 marca Gabriela Gryzło (kl. 1 GIM) i Anna Kulikowska (kl. 2b GIM) uczestniczyły w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Władysława Broniewskiego.

 Gabriela Gryzło zajęła II miejsce w tym etapie konkursu.

 27 marca Anna Wójcik (kl. 6 SP) i Patrycja Katarzyna Chwistek (kl. 5 SP) wzięły udział w gminnym etapie Konkursu Recytatorskiego - Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą, który odbył się w Domu Kultury w Tuchowie.

 5 kwietnia w Tarnowie Gabriela Gryzło (kl. 1 GIM) wzięła udział w finale XIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO.

Recenzja filmu „Kamienie na szaniec”

Utworzono: poniedziałek, 07, kwiecień 2014 Administrator

kamienieW ostatnich dniach, a dokładnie 7 marca odbyła się premiera filmu na podstawie książki A. Kamieńskiego „Kamienie na szaniec”. Już 25 marca 2014 r., wraz z uczniami mojej szkoły, mogłem go obejrzeć w kinie Promień, które znajduje się w Domu Kultury w Tuchowie.

Film został wyreżyserowany przez Roberta Glińskiego- 61.letniego reżysera z Warszawy. Główne role zagrali młodzi aktorzy, którym nie przyszło wcześniej grać w wielu filmach. Moim zdaniem Tomasz Ziętek(Rudy), Marek Sabat (Zośka) i Kamil Szeptycki jako Alek, spisali się dobrze pomimo niewielkiego doświadczenia.

Czytaj więcej...

Kwiecień 2014 w naszej szkole

Utworzono: czwartek, 03, kwiecień 2014 Administrator

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”.

/Jan Paweł II/

KWIECIEŃ W NASZEJ SZKOLE

Zespół Szkół im. o. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

 

1. Godne uwagi:

 • Dzień 10 kwietnia to 4 rocznica tragedii smoleńskiej, 13 kwietnia jest Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, a cały kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej. Jest to okazja do przypomnienia znaczących wydarzeń w historii naszego narodu, a także oddania hołdu bohaterom i ofiarom tragedii, którzy zwyciężali i ginęli za wolność i niepodległość Polski.
 • 2 kwietnia minęła 9 rocznica śmierci naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II, a 27 kwietnia będziemy świadkami Jego kanonizacji. Łączmy się duchowo z wydarzeniami w Watykanie i pamiętajmy o wartościach, których nas uczył Święty naszych czasów.
 • Szkolne Koło Caritas organizuje w kwietniu zbiórkę żywności w ramach akcji „Wielkanocne Dzieło Pomocy Ubogim”, a dnia 28 kwietnia zbiórkę funduszy na akcję „Pola Nadziei”. Prosimy wszystkich o aktywne włączenie się do tych akcji. Zbiórka zostanie przeprowadzona również wśród Rodziców podczas zebrania.
 • Zapraszamy mieszkańców wsi na bezpłatne szkolenie komputerowe. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 50 lat, posiadają wykształcenie podstawowe, zawodowe lub co najwyżej średnie. Szkolenie planowane jest w budynku szkoły w Karwodrzy, dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych lub w soboty. Zgłoszenia do końca kwietnia w Zespole Szkół w Karwodrzy. Po ukończeniu kursu uczestnicy przystąpią do egzaminu i otrzymują Certyfikat ECDL Start.

Czytaj więcej...

Spotkanie z podróżnikiem - 21 marca 2014 r.

Utworzono: niedziela, 30, marzec 2014 Administrator

Ttrzasko już druga wyprawa z grupą  „TRZASK”, tym razem w Indochiny - do Wietnamu. Podczas spotkania Podróżnik prezentował ciekawe fotografie przedstawiające  sytuacje i przygody, które miały miejsce w czasie trwania wyprawy. Towarzyszył im bogaty opis słowny zawierający dużo istotnych informacji i ciekawostek o Wietnamie.
Dzięki tej prezentacji m.in. „odwiedziliśmy” największy na Ziemi kompleks świątyń - słynny Angor, poznaliśmy codzienne życie mieszkańców Wietnamu i Kambodży, wiemy, że można jeść pająki wielkie jak dłoń, a po drogach jeżdżą tuk – tuki, zobaczyliśmy dzieci  płynące w miskach do szkoły.

To, co na nas zrobiło największe wrażenie, to ślady i skutki wojny wietnamskiej. Bardzo ciekawy i profesjonalny  przekaz sprawił, że z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy przygody kolejnych dni wyprawy.

Czekamy na następne ciekawe spotkania.

Zabawa karnawałowa

Utworzono: piątek, 07, marzec 2014 Administrator

dyskotekaW środę 26 lutego, na zakończenie karnawału uczniowie szkoły podstawowej bawili się podczas dyskoteki szkolnej. Za część muzyczną odpowiedzialni byli starsi koledzy z gimnazjum. Wszyscy chętnie uczestniczyli w konkursach, w trakcie zabawy uczniowie częstowali się pysznymi pączkami.

Copyright 2012 ZS w Karwodrzy
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free