Wykaz podręczników stosowanych w roku szkolnym 2014/2015 w ZS w Karwodrzy

Utworzono: piątek, 27, czerwiec 2014 Administrator

podr

 

Wykaz podręczników dla szkoły podstawowej oraz publicznego gimnazjum obowiązujących w roku szkolnym 2014/2015:

podręczniki sp 

podręczniki pg

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Utworzono: piątek, 27, czerwiec 2014 Administrator

koniec rokuUczniowie Zespołu Szkół w Karwodrzy uroczystym apelem pożegnali szkołę i udali się na upragnione wakacje.

Podczas uroczystości pani dyrektor Ewa Sawicka pogratulowała uczniom, którzy zapracowali na świadectwo z czerwonym paskiem i systematycznie uczęszczali do szkoły, czyli uzyskali 100% frekwencję.

Wszystkim życzono radosnych wakacji i przypomniano o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Koncert gitarowy

Utworzono: czwartek, 26, czerwiec 2014 Administrator

gitarzysta1Dnia 18.06.2014 r. w ZS w Karwodrzy odbył się koncert muzyczny „Sztuka gry na gitarze”. W koncercie uczestniczyli niemal wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W wykonaniu artysty usłyszeliśmy przede wszystkim utwory kompozytorów hiszpańskich. Jednak nasze największe zainteresowanie wzbudziły utwory Fryderyka Chopina napisane na gitarę.gitarzysta 2
Z myślą o młodzieży gitarzysta wykonał również kilka hitów znanych zespołów rockowych, m. in. Lady Pank.
Uczniowie mieli okazję uczestniczenia w koncercie muzyki na żywo i spotkania z artystą, któremu zadawali wiele nurtujących ich pytań. Koncert zakończył się burzliwymi oklaskami.

"Ostatni raz z moją klasą"

Utworzono: czwartek, 26, czerwiec 2014 Administrator

pożegnanie III25 czerwca 2014 r. uczniowie klasy III gimnazjum pożegnali się z nauczycielami i szkołą podczas akademii szkolnej. Wspomnieli nauczycieli i lekcje, w których uczestniczyli podczas trzyletniej edukacji. Wskazali sposób kształtowania ucznia podczas wieloletniej nauki w szkole. Życzliwe i mądre słowa przepleciono melodyjnymi i nostalgicznymi piosenkami – „Ostatni raz z moją klasą”, „ Ważne są tylko te dni”.
Starszych kolegów pożegnali drugoklasiści, wręczając im ordery oraz upominki.
Na zakończenie klasa trzecia podziękowała nauczycielom, którzy przez trzy lata nauki wpajali im wiedzę i dawali wskazówki jak żyć.
Końcowym etapem akademii pożegnalnej było wręczenie nagród za osiągnięcia edukacyjne, sportowe oraz działalność w Spółdzielni Uczniowskiej „Feniks”, które przekazała zwycięzcom pani dyrektor Ewa Sawicka.
    kl6 Następnego dnia odbyła się uroczysta akademia "Ale to już było", podczas której klasa VI pożegnała się z rówieśnikami szkoły podstawowej. Zostały też wręczone nagrody za czytelnictwo.

Wycieczka Spółdzielni Uczniowskiej "Feniks"

Utworzono: czwartek, 26, czerwiec 2014 Administrator

wycieczka feniksUczniowie ze Spółdzielni Uczniowskiej „Feniks” działającej przy ZS w Karwodrzy wyruszyli w dniach 10 – 11 czerwca 2014 r. w wycieczkę turystyczno-krajoznawczą. Tym razem wybraliśmy Beskid Niski. Zwiedzaliśmy ruiny zamku w Odrzykoniu, Rezerwat Przyrody „Prządki”, gdzie wysłuchaliśmy wielu ciekawych legend i opowieści o tym regionie Polski. Zwiedziliśmy miasto Krosno z jego zabytkami: wieżę Farną, kościół oo. Franciszkanów pw. NMP, bazylikę Kolegiacką, kamienicę i Muzeum Rzemiosła. Dotarliśmy też do pustelni św. Jana z Dukli. Na noc zatrzymaliśmy się w ośrodku w Chyrowej, gdzie przy wspólnym ognisku odpoczywaliśmy piekąc kiełbaski i wesoło śpiewającwycieczka feniks 2. Następnego dnia zwiedziliśmy byłą cerkwię i udaliśmy się do Zyndranowej, aby uzyskać interesujące informacje (Muzeum Kultury Łemkowskiej) o rdzennych mieszkańcach tego regionu – Łemkach.
Pokonując własne słabości zdobyliśmy górę Cergową, rozpoczynając podejście z Nowej Wsi, a schodząc do Lubatowej. Byliśmy także w Iwoniczu Zdroju, aby odpocząć i zregenerować siły w pijalni wód mineralnych, i usłyszeć ciekawą historię źródełka Bełkotka. W drodze powrotnej mieliśmy niezwykłą okazję zwiedzić drewniany kościół z XV w. w Haczowie, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Z wycieczki przywieźliśmy wiele niezapomnianych wrażeń.

Rajd do Jodłówki Tuchowskiej

Utworzono: czwartek, 26, czerwiec 2014 Administrator

   W dniu 10. 06. (wtorek) uczniowie klasy VI pod czujnym okiem opiekunów uczestniczyli w rajdzie pieszym na Brzankę. Wybraliśmy najskuteczniejszą i najprostszą formę aktywnego spędzania czasu, czyli pieszą wędrówkę Pasmem Brzanki, bo ten sposób wypoczynku nie wymaga szczególnych predyspozycji, a jedynie troszkę chęci. Spacer zajął nam 3 godziny. Spod szkoły do Lubaszowej wyruszyliśmy o godz. 8.00, a stąd już pieszo szlakiem czarnym, a później żółtym na najwyższe wzniesienie w Jodłówce Tuchowskiej. Po drodze zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek koło malowniczo położonej willi na stoku Morgów (453 m. n.p.m.). W cieniu drzew, pośród kaskad małych stawów w pobliżu kapliczki w kształcie groty, zbudowanej w 1983 roku z bloków skalnych, w której usytuowana jest duża figura Matki Bożej zjedliśmy drugie śniadanie. Przez cały czas towarzyszyła nam cisza, przerywana tylko odgłosami ptaków i czyste powietrze. Warto było odpocząć.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Muzeum Budownictw Ludowego w Sanoku i do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce

Utworzono: czwartek, 26, czerwiec 2014 Administrator

SanokW dniu 3.06.2014r. 43 uczniów szkoły podstawowej odbyli wycieczkę do Parku Etnograficznego w Sanoku, który należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie, a pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce. Podczas zwiedzania poznaliśmy kulturę polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat. Wszyscy byli zafascynowani stylem życia dawnych grup etnograficznych (od XVII do XX): Bojków, Łemków, Pogórzan i Dolinian. Obok budynków mieszkalnych, mieszkalno-gospodarczych i gospodarczych, w Parku zwiedzaliśmy również obiekty sakralne: XVII-wieczny kościół, XVIII-wieczną cerkwie bojkowską, jedną okazała cerkiew łemkowską z samego początku XIX w. i kilka malowniczych kapliczek.Sanok2 Jednak najciekawsze były budynki użyteczności publicznej: szkoła wiejska w której zrealizowaliśmy lekcję pod nadzorem pani przewodnik i zajazd oraz obiekty przemysłowe: młyn wodny, wiatraki, kuźnie. Zarówno świątynie jak i większość budynków mieszkalnych oraz gospodarczych, posiadają w pełni urządzone i udostępnione do zwiedzania wnętrza, co oczywiście wykorzystaliśmy, np. próbując zmielić zboże w żarna.

Czytaj więcej...

Copyright 2012 ZS w Karwodrzy
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free