Maj 2015 w naszej szkole

Utworzono: piątek, 08, maj 2015 Administrator

Naj­więcej praw­dy o so­bie od­najdu­jemy we łzach swo­jej Mat­ki.

Praw­dy smut­nej i radosnej… Praw­dy praw­dzi­wej, bo otoczo­nej miłością."

                                                                                     MAJ W NASZEJ SZKOLE

 Zespół Szkół im. o. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

 Maj to miesiąc Maryjny - najważniejszej Matki ze wszystkich Matek na ziemi. Właśnie w maju nasze ziemskie Mamusie obchodzą swoje święto /26 maja Dzień Matki/. Cel obchodów jest oczywisty – wyrażenie wdzięczności za trud włożony w wychowanie oraz okazanie im niezmierzonych pokładów miłości i serdeczności. Z okazji tego święta wszystkim Mamom dedykujemy słowa:

Kochana Mamo!
     Dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi,
Że Jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni,
       Że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi:
       Dla jednych to Dzień Matki, a dla mnie Dzień Mamusi.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Utworzono: piątek, 08, maj 2015 Administrator

Ziemia17 kwietnia odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, którą przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum pod przewodnictwem M. Solarz i D. Świątek. Zaprezentowana została historia oraz idea obchodów Dnia Ziemi na świecie i w Polsce. Następnie uczniowie przedstawili inscenizację pod tytułem “Stworzenia świata” oraz montaż słowno-muzyczny ukazujący odpowiedzialność człowieka za stan środowiska przyrodniczego. Zostały przedstawione sposoby prośrodowiskowych działań gospodarczych i społecznych ujętych w Agendzie 21, celem zapobiegania dalszej dewastacji środowiska.

Na koniec uczniowie kl. II pod kierownictwem p. M. Krupy przedstawili krótki happening o tematyce ekologicznej.

Czytaj więcej...

Kwiecień 2015 w naszej szkole

Utworzono: czwartek, 16, kwiecień 2015 Administrator

„Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń,

by przekazać innym wspólne dobro - Ojczyznę.”

/Święty Jan Paweł II/

KWIECIEŃ W NASZEJ SZKOLE

 

Zespół Szkół im. o. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

  • Kwiecień jest Miesiącem Pamięci Narodowej.

     10 kwietnia 2015 r. przypada 5. rocznica Katastrofy pod Smoleńskiem.  

     13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

W tym czasie oddajmy hołd bohaterom oraz ofiarom, którzy zwyciężali i ginęli za wolność i niepodległość Polski oraz przywróćmy  pamięć o zmaganiach polskiego narodu, o którym zmarły w kwietniowy wieczór Jan Paweł II napisał:

„Jestem synem narodu, który przetrwał najstraszliwsze doświadczenia dziejów, którego sąsiedzi wielokrotnie skazywali na śmierć – a on pozostał przy życiu i pozostał sobą. Zachował własną tożsamość  i zachował pośród rozbiorów i okupacji własną suwerenność jako naród – nie biorąc za podstawę przetrwania jakichkolwiek innych środków fizycznej potęgi jak tylko własną kulturę, która okazała się w tym przypadku potęgą większą od tamtych potęg".

Czytaj więcej...

Mistrz ortografii

Utworzono: czwartek, 19, marzec 2015 Administrator

18 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Lubaszowej.

Szkołę podstawową reprezentowali: Karolina Lazarowicz z kl. 5 i Szymon Rzońca z kl. 4 a gimnazjum: Adrian Galus i Grzegorz Gawryał z kl. III B.

I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i tytuł „Mistrza ortografii” zajął Grzegorz Gawryał. Gratulujemy!

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015

Utworzono: niedziela, 15, marzec 2015 Administrator

r3Jak co roku, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Karwodrzy i młodzież z Gimnazjum w Karwodrzy i Tuchowie uczestniczyła w rekolekcjach szkolnych w parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie. Rekolekcje odbywały się w dniach od 9 do 11 marca 2015 roku. Nauki rekolekcyjne w dwóch grupach prowadził o. Zbigniew Chaim - redemptorysta, misjonarz z Lubaszowej z pomocą braci nowicjuszy. Oto niektóre świadectwa uczniów, po przeżytych rekolekcjach.

● Podczas rekolekcji w tym roku można było wiele rzeczy sobie przypomnieć lub poznać. Spędziliśmy trzy dni po półtorej godziny z rekolekcjonistą o. Zbigniewem. Teraz wiemy, że Bóg jest wszędzie: w nas, w naszych przyjaciołach, w szkole, w domu... Spodobało mi się opowiadanie o drabinie Jakubowej. Taką drabiną jest nasze życie, a przez Sakrament Pokuty możemy zacząć budować ją od nowa. Teraz już wiem, że najważniejsza jest miłość do bliźnich i samego Boga... Według mnie każdy powinien uczęszczać na rekolekcje , chociaż dla samego poznania Boga. Wszyscy mogli posłuchać czegoś co ich zainteresuje. W tym roku rekolekcje były godne odwiedzin.

                                                                                              Dominik, I Gimnazjum

Czytaj więcej...

Dowóz podczas Rekolekcji Wielkopostnych 2015

Utworzono: niedziela, 08, marzec 2015 Administrator

 

 

DOWÓZ PODCZAS REKOLEKCJI

9 - 11 marca 2015 r.

Czytaj więcej...

Dni Otwarte Szkoły 2015

Utworzono: czwartek, 05, marzec 2015 Administrator

  

Dni Otwarte

5 marca w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte Szkoły. Dla przybyłych uczniów i ich opiekunów stały się okazją do poznania naszej placówki i całej społeczności szkolnej. W tym dniu mieliśmy okazję zaprezentować nasze doświadczenia i osiągnięcia oraz mogliśmy przedstawić ofertę edukacyjną szkoły. Gości powitali przedstawiciele wspólnoty uczniowskiej oraz Pani Ewa Sawicka, Dyrektor Zespołu Szkół, która krótko opowiedziała o Patronie szkoły O. Władysławie Witkowskim-Redemptoryście. Następnie oprowadziła przybyłych po budynku. Była to doskonała okazja, aby zobaczyć, jak funkcjonuje nasza placówka i jak organizowana jest w niej nauka. W trakcie zwiedzania uczniowie zobaczyli salę gimnastyczną, siłownię, sale zajęć i ich wyposażenie, pracownię komputerową, bibliotekę szkolną i szatnie oraz poznali zasady funkcjonowania sklepiku szkolnego. Po zwiedzaniu budynku, aby odpocząć i wzmocnić się, zostali zaproszeni na poczęstunek. Na pewno niespodzianką i atrakcją dla uczniów były rozgrywki na hali sportowej przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dużo radości i emocji wzbudziła gra w RUGBY TAG, Zumba z Xbox-em i ćwiczenia na siłowni. Należy zaznaczyć, że dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń, który na długo zostanie w naszej i gości pamięci.

Copyright 2012 ZS w Karwodrzy
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free