18 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Utworzono: poniedziałek, 27, październik 2014 Administrator

Targi Książki 2014W dniu 25 X 2014r. (sobota) grupa 15 uczniów z naszej szkoły już trzeci raz uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, które w tym roku po raz pierwszy odbyło się w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO. Jest to największe święto miłośników książki w Polsce. Odbywa się pod koniec października i trwa kilka dni. Targi skupiają na stoiskach w dwóch halach, które nazwano Wisła i Dunaj, wszystkich ważniejszych wydawców prezentujących tysiące książek, a na czytelników czekają spotkania z ulubionymi autorami, znanymi osobami ze świata kultury, sztuki, polityki, którzy chętnie rozdają autografy i uśmiechy. My spotkaliśmy się między innymi z.: W. Cejrowskim, J. Cyganem, L. Patrignianim, prof. J. Bralczykiem, prof. A. Markowskim, prof. J. Miodkiem, B. Pawlikowską. Całej imprezie towarzyszył niesamowity klimat literackiego święta, a główną bohaterką była oczywiście – KSIĄŻKA.

„Papieskim szlakiem”

Utworzono: wtorek, 21, październik 2014 Administrator

ps11 X 2014 r. (sobota) Tego dnia nauczyciele naszej szkoły w towarzystwie nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Zabłędzy odbyli pielgrzymkę pod hasłem „Papieskim szlakiem” do Łagiewnik-Kalwarii Zebrzydowskiej –Wadowic. Wędrując po znanych i bliskich chyba każdemu Polakowi miejscach związanych z Janem Pawłem II, który odszedł od nas 9 lat temu, mieliśmy możliwośc zobaczyc i pomodlic się w Centrum Jana Pawła II oraz w słynnej na całym świecie stolicy kultu Bazylice Miłosierdzia Bożego. W Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, a następnie udaliśmy się na zwiedzanie z przewodnikiem, bernardynem, najważniejszego po Jasnej Górze sanktuarium pasyjno- maryjnego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jest to jedyna na świecie wyróżniona kalwaria. Natomiast po przyjeździe do Wadowic najpierw udaliśmy się do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny na modlitwę w miejscu narodzin papieża i wielkiego Polaka., a następnie na tradycyjną kremówkę papieską. Podróż w obie strony przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.

Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej 2014

Utworzono: poniedziałek, 20, październik 2014 Administrator

W ubiegłym tygodniu w naszej gminie uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów rywalizowali w hali MOSiR w Tuchowie w Halowej Piłce Nożnej. Od lat jest to najpopularniejsza dyscyplina w szkołach, więc emocje również są bardzo duże. Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja chłopców SP, zajmując II miejsce w gminie, ale największy tryumf święciła po zawodach reprezentacja chłopców gimnazjum. Gimnazjaliści po bardzo trudnym i wyrównanym turnieju zakończyli współzawodnictwo z tytułem Mistrza Gminy. Po bezbramkowym remisie z reprezentacją Tuchowa wygrali pozostałe mecze i jako jedyna drużyna bez porażki awansowali do dalszego etapu rozgrywek. Przed nimi Półfinały Powiatowe, które odbędą się w najbliższy piątek również w Tuchowie.

Gratulujemy zawodnikom.

Święto Komisji Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela

Utworzono: poniedziałek, 20, październik 2014 Administrator

dzien nauczyciela14 października 2014 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Tego dnia odbywały się zajęcia wychowawczo-opiekuńcze. Uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii połączonej ze ślubowaniem klasy IV SP i I PG. Akademia została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem wychowawców. Na program artystyczny złożyły się okolicznościowe scenki i wiersze wykonane przez uczniów klasy IV. Natomiast uczniowie klasy I gimnazjum wzięli udział w konkursach na wesoło. Były to m. in.: konkurs wiedzy o Polsce i świecie, konkurs muzyczny „Jaka to melodia” oraz projektowanie i pokaz mody uczniowskiej. Całą akademię urozmaiciły piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego.

Październik 2014 w naszej szkole

Utworzono: środa, 08, październik 2014 Administrator

"Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami”

/Adam Mickiewicz/

 

PAŹDZIERNIK W NASZEJ SZKOLE

 

Zespół Szkół im. o. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

- Szkolne Koło Caritas przystąpiło do VIII edycji projektu: „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. W tym roku nasz projekt zatytułowaliśmy: „Dobro się opłaca, bo z powrotem wraca”.

- 14 października 2014 r. w naszej szkole odbędzie się uroczyste ślubowanie czwartoklasistów szkoły podstawowej i pierwszoklasistów z gimnazjum.

- 23 - 26 października 2014 r. zostanie zorganizowany wyjazd do Krakowa na Targi Książki, ponieważ październik obchodzony jest jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku z tym w szkole odbędą się konkursy, wystawki i lekcje biblioteczne, które będą zachęcać uczniów, nauczycieli i rodziców do czytania książek.

Czytaj więcej...

Dzień Patrona 2014

Utworzono: czwartek, 02, październik 2014 Administrator

Dzień Patrona 14Jak co roku od lat …

 

    Jak co roku od siedmiu lat, tym razem w poniedziałek 22 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona – Ojca Władysława Witkowskiego – Redemptorysty. Był to symboliczny dzień, bo to właśnie w tym dniu siedem lat temu Zespołowi Szkół nadano imię. Dziś również, podobnie jak wówczas, każdy z nas mógł zadać sobie pytanie kim był o. Władysław Witkowski i na pewno każdy z nas powiedziałby, że był to człowiek czynu i duchowny, który kochał ludzi i patrzył na nich w swój własny sposób. Możemy powiedzieć również, że swoje życie poświęcił służbie drugiemu człowiekowi w kapłaństwie. Było to krótkie życie, bo trwające zaledwie 37 lat, lecz jakże aktywne. Piękne słowa związane z patronem wypowiedział ksiądz Arczewski „Człowiek jest chwilą. Przelatującym aniołem. Błyskawicą rzuconą w oczy i uniknioną”. Takim właśnie był o. W. Witkowski, Patron naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe 2014

Utworzono: czwartek, 02, październik 2014 Administrator

biegi przełajowe 14Biegami przełajowymi rozpoczęliśmy współzawodnictwo sportowe szkół naszej gminy. Udział w nich wzięli udział uczniowie i uczennice ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Drużynowo znakomicie zaprezentowała się reprezentacja chłopców z gimnazjum, zajmując I miejsce, ex aequo z drużyną ZS w Tuchowie. Na zawodach powiatowych w Tarnowie, reprezentowali nas Aleksander Solarz oraz Nikodem Kowynia, którzy w biegach gminnych zajęli I i II miejsce.

Copyright 2012 ZS w Karwodrzy
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free